7 смртни гревови на секоја врска

Сите се трудиме во врската но колку и да се трудиме да ја направиме совршена, некогаш не успеваме во тоа. Ова се седумте гревови кои ги правиме сите:
Пребрз секс
Чекањето не е секогаш добро, но брзањето воопшто не е добро. Спонтаноста ја одржува врската, па затоа нема потреба да се брза дури ни за секс.
Брзо отварање
Секако дека нешто ќе споделите со него но тоа не значи дека на првиот состанок треба се да се раскаже па дури и детството.
Премногу меилови
СМС пораки, повици, Фејсбук разговори… Умереноста секогаш се препорачува, особено кога станува збор за комуникацијата. Тебе можеби ти се чини дека не претеруваш…но се лажеш.
Шпиунирање
Шпиунирањето е ужасно во врската, тоа значи дека немате доверба еден во друг. Ако нешто те интересира прашај го.
Глумење оргазам
Тоа го прават и мажите и жените, но никако не е корисно за сексуалниот живот. Оние што тоа го прават немаат долги врски.
Очекувања
Нормално е да се има очекувања но нормални а не преголеми или едноставно нерални.
Запуштање
Јасно е дека малку ќе се здебелиш и дека нема постојано да внимаваш дали нозете ти се депилирани или не. Но сепак немој да ја преминуваш границата од опуштено до запуштено.Сите се трудиме во врската но колку и да се трудиме да ја направиме совршена, некогаш не успеваме во тоа. Ова се седум

Пронајдете не на следниве мрежи: