Видео: Дел Пиеро не може сам

Алесандро Дел Пиеро постигна два гола за екипата на Сиднеј во поразот од екипата на Бризбејн Роар со резултат 4-2.

Поранешниот напаѓач на екипата на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро, кој сега игра во земјата на „кенгурите“, продолжува со одлините игри.

Дел Пиеро постигна два гола за екипата на Сиднеј, е еден од тие два беше вистинско ремек-дело од гол.

Ни двата гола на легендарниот фудбалер не му помогнаа на тимот на Сиднеј да го избегне поразот од противникот Бризбејн Роар со резултат 4-2.

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: