Матри се сели во Фиорентина?

Loading...

Според неофицијалните информации и шпекулации кои ги пренесуваат италијанските медиуми, се вели дека наводно Матри би можел да се пресели на „Артемио Франки“.

Голем е ривалитетот меѓу екипите на јувентус и Фиорентина, но, сепак тоа не ги спречува челниците на Фиорентина да на својата листа на желби да го стават токму и Алесандро Матри, како прв избор во зимскиот преоден трансфер-период.

Постојат информации кои велат дека на тој начин Фиорентина би му се осветила на тимот на Јувентус, бидејќи претходно тие се вмешаа во трансферот на Бербатов, и целата идеа и трансфер на бугаринот целосно пропадна.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

loading...
Loading...