Фото/Видео: Погледнете како ќе изгледа новиот „Бернабе“

Loading...

Реал Мадрид доби зелено светло за проширување на стадионот, точно за неговото подигнување во висина, изградба на кровот над целиот објект и уредување на нови зелени површини околу стадионот.

Властите во Мадрид во четвртокот ја одоброја промената на општиот урбанистички развоен план со што е овозможена обнова на Сантијаго Бернабе.

Актуелниот шпански првак Реал Мадрид на тој начин доби зелено светло за проширување на стадионот, точно со неговото подигнување во висина, изградба на кровот над целиот објект и уредување на нови зелени површини околу овој објект. Ќе се прошири и содржината за посетителите во кругот на Бернабе, ќе се зголеми бројот на гаражи под стадионот. 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

loading...
Loading...