Видео: По четврти пат Шпанија и Бразил во финалето на СП во футсал

Loading...

По четврти пат во последните пет Светски првенства во футсал, во финалето ќе играат Шпанија и Бразил.

Шпанците дојдоа до петтото финале со победата над Италија, а Бразил до шестото финале дојде со победата над Колумбија.

Шпанија-Италија 4-1

 

Бразил-Колумбија 3-1

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

loading...
Loading...