Ренџерс сакаат во Премиер Лигата

Најуспешниот шкотски тим има намера да привлече инвестиции во претстојниот период во желба да наскоро се приклучи во Премиер Лигата.

Исфрлањето на Ренџерси во четвртата дивизија им зададе тежок удар на сите кои го сакаат тој клуб.

Од овој момент во Ренџерси гледаат со други очи кон челниците на тамошниот фудбалски сојуз во својата земја па воопшто не чуди тоа што овој тим покрена иницијатива да се приклучи кон Премиер Лигата наскоро.

Желбата на шкотскиот великан во овој момент е далку од реализација, пред се поради фактот што во домашното натпреварување не им оди се како што треба но од Глазгов стигнуваат изјави дека големите екипи како Манчестер Јунајтед, Челзи и Арсенал би имале интерес во тоа доколку Ренџерс се приклучи кон Премиер Лигата.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: