Фиго: Адриано е пример за пропаднат талент

Поранешен фудбалер на Интер, Луиш Фиго смета дека неговиот поранешен соиграч Адриано е голем пример за “пропаднат талент“.

Фиго имаше прилика да игра со бразилецот во ист тим но нема високо мислење околу сите.

И додека за Роналдо има само пофалби, Адриано го опишува како класичен пример за пропаднат талент.

„Адриано е класичен пример на пропаднат талент, тој пропадна целосно во оваа игра поради две работи, бидејќи немаше посветеност и професионализам“ изјави Фиго.

Што се однесува за Роналдо, тој вели…

„Роналдо од друга страна имаше неверојатен талент, кога немаше проблеми со повредите беше незапирлив, најдобриот напаѓач на сите времиња, според мене“ вели Фиго.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: