Видео: Ништо ново во Јужна Америка, претепан судија

Фудбалерите на Гремио едноставно збеснаа по мечот со Милионарис и се пресметаа со судијата.

Имено, Гремио требаше да помине во полуфиналето од Копа Судамерикана со гол во гости, но арбитарот им досуди пенал на Милионарис во последната минута од мечот.

Како реагираа фудбалерите на Гремио, погледнете и самите.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: