Давор Шукер и ХНС ги повикаа Готовина и Маркач на мечот со Србија

Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) на чело со Давор Шукер, упати јавен повик за ослободениот генерал Анте Готовина и Младен Маркач да бидат специјални гости на натпреварот со Србија во квалификациите за светското првенство во Бразил, натпреварот се игра во март наредната година.

Во честитките на ослободувањето се приклучи и хрватскиот фудбалски сојуз.

„Ќе се видиме на седниот натпревар на нашата фудбалска репрезентација“ стои во соопштението на ХНС, пренесува „Индекс“.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: