Видео: Берлускони со хеликотпер на тренинг на Милан, посака промена на фризурата на Ел Шарави!!!

Loading...

Претседателот на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, присуствуваше на тренингот на својата екипа, а со тоа им пружи поддршка на своите играчи и ги мотивираше пред наредниот натпревар.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, поранешниот премиер на Италија на тренингот дошол со хеликоптер и пред разговорот со играчите неколку минути поминал следејќи го тренингот.

Меѓу-другото, тој имаше и коментар за Ел Шарави…

„Ел Шарави е одличен дечко, со двете нозе на земја. Само уште да ја промени фризурата“ изјави првиот човек на Милан.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

loading...
Loading...