Seat ја претстави новата Ibiza за зависниците од адреналин

Loading...

Турбомотор, 180 коњски сили и забрзување од 0 до 100km/h за само 6.9 секунди – ова се главните адути врзани за новата Ibiza Cupra. Автомобилот кој достигнува максимални 228km/h е опремен со автоматски DSG менувач. Доаѓањето на богато-опремениот модел на пазарот се очекува за почетокот на 2013 година. 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

 Новиот Ford Focus RS ќе има 350 КС

 

 Golf 7 и Audi А3 пристигнаа на македонскиот пазар

 Renault го обнови Fluence – нов модел во 2013!

 

 

 

loading...
Loading...