Пластичната операција на 11 години и го променила животот

Loading...

Сексипилниот ангел на Victoria`s secret Алесандра Амброзио е родена во мал град во Бразил, а нејзините родители поседувале бензиска пумпа.

 

Таа на 11 години направила операција на нејзините уши кои и биле малку поголеми од нормално, и со тоа го направила вистинскиот потег и го направила својот изглед СОВРШЕН.

После тоа не и требало многу на оваа убавица за да потпише договор со една од најголемите куќи во модната индрустрија во Бразил. 

Денес таа има 31 година и е мајка на две деца, и сеуште е една од најпосакуваните жени во светот. Таа на неодамнешната ревија на Victoria`s secret носеше градник вреден 2,5 милиони долари. 

 

Алесандра е заштитно лице на Victoria`s secret во последниве 10 години, се има појавено на повеќе од 70 насловни страници и се смета за шести најбогат модел во светот.

 

Погледнете ги и следниве статии:

Alessandra Ambrosio со градник од 2,5 милиони долари

 

Фото: Прекрасниот ангел, Alessandra Ambrosio

 

Ангелите на „Victoria’s Secret“ во најжешко издание досега

 

loading...
Loading...