Венгер: Баравте, добивте!!!

Loading...

Менаџерот на Арсенал беше презадоволен по триумфор на својот тим во дербито од Северен Лондон а петте постигнати голови ги окарактеризираше како подарок за навивачите кои од почетокот очекуваа „голеада“ од Арсенал.

Арсен Венгер беше воодушевен со оглед на фактот што неговиот тим славеше со убедливи 5-2 во дербито од Северен Лондон.

Стратегот на „Топџиите“ изјави дека долго време се чекаше на расположението на Арсенал кој без проблеми постигнува голови па така сите кои посакаа такво нешто тоа и се оствари.

„Имам голема доверба во овие момци. Покажаа дека заслужуваат да ја имаат таа доверба од мене,  а на оние на кои им ветив голема победа во дербито сега можат да бидат задоволни“ изјави Венгер.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

loading...
Loading...