Ким Кардашијан со смртни закани?!

Loading...

Телевизиската ѕвезда Ким Кардашијан беше приморана да ја избрише последната порака на својот Твитер профил, која ја објави во знак на подршка за Израел, по примањето на десетици илјади смртни закани.

По завчерашниот напад од страна на Хамаск кон Израел, Ким се изјаснила преку својот профил со пораката “Се молам за сите во Израел”.

По пораката со утната содржина и помисла, околу 17.000 следбеници на Ким го поризнесоа своето незадоволство преку своите пораки како:

“Убиј се”, “Умри во пеколот”, “Јас ќе се молам да умреш Ким”,” Со ова ја потврдуваш твојата репутација за глупава порно ѕвезда”, и многу други.

По неколку минути од верижната реакција на заканувачки коментари, Ким на својот профил се надополни со изјавата дека покрај луѓето во Израел, посакува сочуство да примат и луѓето од Палестина, притоа додавајќи дека немала никаква намера и негативна помисла со оглед на негативната реакција од нејзините фанови.

Како надополнување на изјавата Ким им се извини на сите оние кои погрешно ја разбраеле нејзината порака притоа додавајќи дека требала да објасни многу поопширно за она нешто што посакала да го каже.

 

Погледнете ги следниве статии

 Принцезата Кејт ја откачи Ким Кардашијан

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ким Кардашијан повторно ги почасти своите фанови со фотографии од својот задник

 

 

 

 

 

 

  Ким Кардашијан и не била така совршена

loading...
Loading...