Џесика и Џастин им помагаа на жртвите од ураганот Сенди

Loading...

Поп пејачот Џастин Тимберлејк и неговата сопруга актерката Џесика Бил, се појавија викендов во Квинс со цел да помогнат на жртвите од ураганот Сенди што го пустошеше источниот брег на САД.

Брачниот пар стигна заедно со продуцентот Тимберленд и цел камион предмети и работи потребни на луѓето на кои им пружија помош. Во Квинс останаа нешто повеќе од 4 часа, делејќи храна, вода, облека и разни секојдневно потребни продукти на луѓето кои останаа без струја веќе повеќе од две недели.

 

Поврзани статии:

Џастин и Џесика конечно се венчаа

 

 

 

 

Првите брачни проблеми на Џесика и Џастин

 

 

 

 

Џесика Биел е пресреќна

 

loading...
Loading...