Марио Балотели во камуфлирано Bentley

Loading...

Фудбалерот на Манчестер Сити, Марио Балотели, познат е како голем љубител на автомобили, а досега сме имале прилика да го видиме во Audi R8, Ferrari 458 Italy и Bentley Continental GT.

Споменатиот Bentley остана запамтен по тоа што на почетокот на годината имаше средба со навивачите на Манчестер Јунајтед, кога автомобилот од 140.000 евра беше гаѓан со јајца.

Сега пристигнаа фотографии со уште едно Bentley Continental GT, само што не сме сигурни дали станува збор за нов автомобил или е само замаскиран со цел да неможат да го најдат навивачите од клубот Олд Трафорд.

Имајќи ја во предвид бритинската лимузина, мислиме дека вакво нешто Марио не би требало да направи. До сега немал вакви испади но, доколку го земеме неговиот темперамент во предвид, ни многу поекстремни решенија не би не изненадиле.

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne

 

 

 

 

Најбрзиот сериски модел во историјата на Bentley

 

 

 

 

Audi R8 GT со 1000 КС

 

loading...
Loading...