Фото: Анри навиваше за „Топџиите“

Loading...

Анри уште еднаш покажа и докажа дека е вистински „Топџија“, французинот го бодреше Арсенал на мечот со Тотенхем бурно прославувајќи го секој погодок на својот поранешен клуб.

Арсенал го совлада Тотенхем во мошне возбудлив и интересен натпревар со резултат 5-2.

Тиери Анри, поранешниот напаѓач на екипата на Арсенал, беше презадоволен од играта на Арсенал, а секој гол со воодушевување го прослави.

Анри на овој натпревар беше заедно во друштво со Сол Кембел, со кого беа во славните сезони на Арсенал под водство на Арсен Венгер.

loading...
Loading...