Видео: Бразил светски првак по петти пат

Loading...

Седмото светско првенство во футсал кое се одржа во Тајланд го освои репрезентацијата на Бразил која во финалето беше поуспешна од селекцијата на Шпанија со резултат 3-2.

Одлучувачкиот погодок го постигна Нето во последната минута од продолжението.

Третото место го освои селекцијата на Италија.

 

Натпревар за третото место, Италија – Колумбија 3-0

loading...
Loading...