Фото: Манџукиќ „стрелаше“ за Генералите?

Хрватскиот интернационалец во редовите на Баерн Минхен погоди за водство на својот тим од 0-1 на гостувањето кај Нирнберг, а голот го прослави на мошне невообичаен начин, по неговиот начин на прослава на голот може да се претпостави дека со ова го поздрави ослободувањето на генералите.

„Само го прославив погодоток, но секако дека ја делам среќата и со своите сонародници“ беше краткиот коментар на хрватскиот интернационалец во редовите на Баерн Минхен по мечот.

Натпреварот Нирнберг-Баерн Минхен заврши нерешено со резултат 1-1.

Пронајдете не на следниве мрежи: