Даниел Георгиевски го продолжи договорот со Стеауа

Македонскиот репрезентативец Даниел Георгиевски доби продолжување на договорот со романскиот клуб Стеауа од Букурешт.

Според информациите, Стеауа на нашиот репрезентативец ќе му понуди четиригодишен договор на младиот Даниел Георгиевски.

Даниел Георгиевски за романска Стеауа до овој момент има 11 настапи, сеуште нема постигнато гол во Романската фудбалска Лига.

Тимот на нашиот интернационалец со освоени 41 бод се наоѓа на челната позиција во романскиот шампионат по 16-тото коло од Првата Романска Фудбалска Лига.

Пронајдете не на следниве мрежи: