Cassano би можел да добие суспензија од 2 натпревари

Италијанскиот весник Gazzetta dello Sport објави дека Antonio Cassano би можел да добие суспензија од 2 натпревари во Serie A поради навредување на судијата Giacomelli по нерешениот резултат на Inter во натпреварот против Cagliari на Giuseppe Meazza овој викенд. Cassano се обидувал да го смири тренерот Andrea Stramaccioni, кој доби исклучување од судијата поради приговарање на неговите одлуки, откако Giacomelli сомнително се реши да не досуди пенал по прекршок над Ranocchia во опасната зона на Cagliari на крајот од мечот. 

Дефинитивната одлука околу евентуалната суспензија на Cassano ќе биде донесена до крајот на денот. 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: