Кортни Кокс секси и на 48 години

И додека кај нас доаѓаат студените зимски денови, жителите на топлите краишта уживаат.
Една од нив е и ѕвездата на тв серијата “Пријатели”, која деновиве во Флорида го покажа своето тело и докажа дека може да “се носи” со помладите колеги.
 
48 годишната актерка, облечена во бикини, уживаше под сонцето додека папараците ја сликаа од секој можен агол.
 
Актерката моментално е на заслужен одмор, поради проблемите во својот приватен живот. Годинава се разведе од својот долгогодишен сопуг Дејвид Аркет. 
 
Откако одморот ќе заврши, таа се враќа на снимањето на серијата Cougar Town.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: