Надал го одработи првиот тренинг по долгата пауза

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по подолга пауза поради повреда го одработи првиот тренинг.

Освојувачот на 11 Гренд Слем Турнири не играше од овогодинешниот Вимблдон на кој во второто коло сензационално беше поразен од Чехот Лукаш Росол.

Веќе подолго време Рафаел Надал има проблеми со коленото, а последната повреда го снајде токму последниов пат кога беше надвор од тениските терени во целата втора половина од оваа сезона.

читајте пулс24

„Се чувствувам подобро и се надевам дека се ќе биде во ред во иднина“ изјави Рафаел Надал.

Пронајдете не на следниве мрежи: