Германско обвинителство ќе покрене истрага за Манџукиќ?!

Германското државно обвинителство одлучи да покрене истрага поради начинот на кој хрватот Манџукиќ го прослави голот на мечот со Нирнберг, се вели дека тој на тој начин ги поздравил ослободените генерали.

Хрватскиот интернационалец во редовите на Баерн Минхен, Марио Манџукиќ на мошне невообичаен начин го прослави голот на гостувањето кај Нирнберг.

Иако веќе многумина не само што претпоставуваат, туку за оваа работа се зафати и германското државно обвинителство.

Марио Манџукиќ по мечот изјави дека само ги поздравил навивачите на Баерн, и дека секако ја делел среќата со хрватскиот народ.

Пронајдете не на следниве мрежи: