Ди Матео се сели во Италија

Loading...

По заминувањето од Челзи, многумина сметаат дека Роберто Ди Матео би можел да се пресели во Италијанската Серија „А“.

Поразот од Јувентус кој беше кобен по Ди Матео, а воедно и поради лошите резултати во последно време, Ди Матео доби отказ.

Еден од оние што не се сложува со оваа одлука е Дино Ѕоф, прославениот италијански голман.

„Штета за Ди Матео, тој е човек кој го разбира сосема добро и професионално фудбалот, вистински пример за професионалец кој новонастанатата ситуација ќе ја прифати на вистински начин и храбро ќе продолжи понатаму“ беше коментарот на Ѕоф.

loading...