ФА го ослободи Клатенбург, го обвини Оби Микел

Loading...

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) се откажа од поведување на дисциплинска постапка против судијата Марк Клатенбург и покрена постапка против фудбалерот на Челзи, Џон Оби Микел.

Клатенбург е ослободен од обвинувањата клубот од „Стенфорд Бриџ“ за наводна употреба на ‘непримерен’ говор кон играчите на ‘сините’, на натпреварот со Манчестер Јунајтед.
Од друга страна ФА го обвини Оби Микел дека употребил ‘заканувачки’ и ‘навредливи’ зборови кон судијата и неговите помошници на споменатиот натпревар.

Макфакс

loading...
Loading...