Кавани: САКАМ ВО ЛИВЕРПУЛ!!!

Loading...

Според зборовите на агентот на Едисон Кавани, уругвајскиот фудбалер има желба да премине во Ливерпул и да заигра во тој тим во друштво со неговиот колега од репрезентацијата, Луис Суарез.

Говорејќи за јужно-американските медиуми, Клаудио Анелучи, застапникот на напаѓачот на Наполи, откри дека Едисон Кавани размислува за преселба во Ливерпул.

Со 8 погодоци на 11 натпревари во новата сезона и вкупно 49 голови на 64 настапи во дресот на Наполи во изминатите две сезони, Едисон Кавани е еден од најдобрите стрелци во Европа.

Добрата соработка и големото пријателство со напаѓачот на Ливерпул дефинитивно е една од најголемите причини поради што Кавани сака да се пресели на „Енфилд“.

„Не е тајна дека Кавани сака да игра во Англија, Премиер Лигата е неговиот сон, Ливерпул е првиот клуб со кој Кавани сака да разговара, тука е и Арсенал“ изјави Клаудио Анелучи.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...