Видео: Фергусон засекогаш во „Театарот од соништата“

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед денес стана „бесмртен“. Пред голем број љубители на фудбалот беше откриена неговата бронзена статуетка а сево ова го одбележува неговото 26-годишно работење на клупата на Јунајтед.

Алекс Фергусон денес зазеде место пред трибината на стадионот „Ол Трафорд“ кој никој не може да му го заземе.

Голем број официјални лица, поранешни и сегашни фудбалери на Манчестер Јунајтед присуствуваа на свеченото откривање на бронзената статуетка на Алекс Фергусон.

Пронајдете не на следниве мрежи: