Дневен хороскоп – 24.11.2012

 

Дневен хороскоп за 24.11.2012 – сабота.

Овен
Постојано ќе бидете зафатени со некои обврски и затоа денот ќе ви изгледа многу краток. Успешни ќе бидете и во дејностите поврзани со медицина, образование и слично. Финансиската состојба не ви е добра. Емоционално многу лесно ќе се возбудувате и заљубувате. Здравјето ви е многу чувствително, внимавајте на дишните органи. Престојот на чист воздух многу ќе ви годи.

Бик
Од страна на една личност од спротивниот пол која многу ви значи ќе бидете осипувани со комплименти и нежност. Тоа посебно ќе ви годи, но денес нема да знаете како да и возвратите. Не дозволувајте разумот да дејствува врз чувствата. Дозволете да ве води срцето и така ќе добиете многу. Вашата потреба од љубов ќе биде задоволена.

Близнаци
Пред вас е динамичен и возбудолив ден, ќе ги извршувате сите обврски, ќе оставрите успешни средби и ќе се чувствувате одлично. Моментално се наоѓате во фаза на размислување во врска со продажба не некои недвижности. Ако сакате да успеете во тоа, ќе морате малку да ја намалите цената. Размислете дали сега е вистинскиот момент за таква зделка.

Рак
Благодарени на емотивното задоволство одлично функционирате во сите сфери на општествениот живот. Сакате да го признаете ова или не, вашиот партнер има голема улога во сето ова и ви отвара многу врати и можности. Успевате во некои работи во кои без партнерот би немале шанса да ги остварите. Осамените ќе треба посериозно да се потрудат да ја најдат подобрата половина.

Лав
Ако се уште не можете да ги видите резултатите од хаосот што го направивте, тогаш денес ќе бидете сведоци на драматични промени. Здравјте ви е критично, затоа посветете се на вежбањето или во најмала рака, долгите прошетки. Зацврстете ја вашата врска со некој романтичен гест, како поклон или најмало изненадување.

Девица
Ви престои одличен ден. Задоволни сте од себе и од сработеното за оваа недела. Се функционира во најдобар ред и тоа ве полни со додатна позитивна енергија. Комуникациите со партнерот ви се добри, но немојте да дозволите љубомората да ви го расипе убавиот период кој ви предстои. Здравјето ви е во најдобар можен ред.

Вага
Оние ваги што се занимават со креативни работи ќе почувствуваат мала блокада. Но тоа не е страшен проблем кој нема да можете да го решите. Вашиот партнер ќе би помогне. Концентрацијата и енергијата ви се насочени кон финансиските проблеми и затоа не можете да и се посветите на работата. Погледнете ја поголемата слика!

Скорпија
Умеете да дејствувате сугестивно врз своите соработници и не се срамите да побарате различни отстапки. Сметате дека сте заслужиле подобри услови и во право сте! Борете се за она што ви следува. Свесни сте за кризата во вашата врска и затоа е време да преземете нешто во врска со тоа. Здравјте ви е се уште кревко, грижете се и за него.

Стрелец
Се соочувате со различни компликации, но не дозволувајте некој друг да решава за вашите работни интереси. Утвредете ја вашата листа на приоритети и изборете се за подобар статус меѓу соработниците. Нема потреба да гледате со недоверба кон нечии чувства. Дозволете да ве понесе срцето и емоциите и уживајте во пријатните моменти со саканата личност.

Јарец
Борбата за успех е напорна и бара време. Немате на кого да се потпрете, затоа посевете се 100 процентно на себе и вашите квалитети. Финансиските загуби може многу да ве разочараат, затоа побарајте утеха во вашиот партнер. Тој ќе биде тука за вас и ќе ви помогне да излезете од моменталната криза.

Водолија
Наоѓате добар излез и решение за проблемите, но опасностите и понатаму остануваат. Во контактите со претпоставените ќе мора да се држите на дистанца и внимателно да ги одржувате. Здраствената состојба ви е многу добра, а вашиот партнер има проблеми. Не заборавајте на него, посветете му се максимално.

Риби
Ова е особено успешен и креативен ден за вас. Сите аргументи и работи се денес на ваша страна. Имате проблеми со здравјте, па затоа е подобро превентивно да се грижите малку за себе. Единствен проблем ви е лошата состојба во врската. Не можете да очекувате вашиот партнер да ги чита вашите мисли. Јасно и гласно објаснете му што барате и што сакате од него.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: