Фото: Мадона го продава својот луксузен стан

Поп дивата Мадона го продава својот апартман на Upeer East Side на Менхетен што го купи во 2009 година. Таа го купи станот за неверојатни 32 милиони долари и потроши уште неколку милиони за негово реновирање и уредување.

 

Апартманот е навистина нешто посебно. Се простира на два ката на зграда на улицата West 64, и од секоја соба на станот се излегува на балкон од кој се простира прекрасен поглед на Централ парк. Точниот број на соби не е објавен за јавноста, но се знае дека станот има осум тоалети, пет камина, библиотека и други луксузно опремени простории. Ентериерот на станот е дизајн на братот на Мадона, Кристофер Чиконе.

 

По се изгледа дека Мадона е во брзање да замине од Њујорк, бидејќи овој апартман, на кој потроши толку многу, е решена да го продаде за “само” 23 милиони долари.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: