Видео: Навивачите на Хамбургер си запалија сопствен транспарент

Наместо како според „упатството“, тие контра „упатството“, навивачите на Хамбургер сакаа да направат убава атмосфера пред почетокот на мечот со Фортуна Дизелдорф, но, наместо успешна бакљијада тие си запалија сопствен транспарент, ова секако ќе биде за потсмев во иднина на сите навивачки групи во Германија.

Пронајдете не на следниве мрежи: