Пипа Мидлтон во потера по Новак Џоковиќ

Пипа Мидлтон искористувајќи го максимално фактот како помлада сестра на британската принцеза и војвотка Кејт, си го препушти задоволството повлекувајќи ги сите VIP врски се со цел да биде дел од оној простор наменет само за тенисерите и нивните тренери, по неодамнешниот меч на Џоковиќ на тенискиот турнир во Лондон.

По тенискиот меч во кој Џоковиќ го победи Федерер, Пипа била толку многу возбудена што притоа и го заборавила својот брат Џејмс, кој останал на теренот чекајќи ја.

“Таа беше потполно магепсана од Новак”, пренесува лондонскиот Daily Mail, извор кој ја имаше честа на лице место да го евидентира целовкупниот настан.

Пипа Мидлтон неодамна проговори за нејзината неодамнешна стекната слава, како и за нејзините добри и лоши страни, со што запознавањето со тенисерот кој е број еден во светот, го наведе како едно од нејзините најголеми задоволства досега.

 

Извор: BLIC Online

Пронајдете не на следниве мрежи: