Дневен хороскоп – 27.11.2012

Loading...

 

Дневен хороскоп за 27.11.2012 – вторник

 

Овен
Исполнети сте со позитивна енергија и со желба за докажување. Не доволувајте да ви се измолкнат добрите деловни можности, се наоѓате во позиција да реализирате добар успех. Обрнете внимание на ненадејните средби, некој ќе ве инспирира на активна улога и на нова емотивна радост.

Бик
Голем дел од припадниците на овој знак се заљубени. Тоа е и причината што сте романтично расположени. Очекувајте подарок од партнерот. Зрачите со оптимизам а и ги привлекувате позитивните случувања. Планирате кратко патување, но не сакате да одите сами. Потрудете се да го реализирате.

Близнаци
Сакате да стигнете до целта но не можете.  Околностите улажуваат на тоа дека морате да бидете упорни и подготвени на големи потфати. Концентрацијата добро ве служи, потрудете се да се занимавате со работи во кои таа е неопходна. Не пропуштајте ја шансата.

Рак
Во елемнет сте. Ставете акцент на семејството, љубовта е онаа која ви причинува задоволство. Свесни сте за својата моќ и се однесувате како ништо да не може да ве изненади. Не можете веданш да влијаете на одлуката на партнерот. Внимавајте со исхраната ако сакате да ја сочувате енергијата.

Лав
Денот е во знакот на врските, и пријателските и љубовните. Преплавени сте со позитивни чувства и енергија и се ви изгледа едноставно. Искористете ја оваа состојба за да завршите некои работи кои во нормални ситуации нема да ви одат од рака. Во емотивна смисла најдобро е се да оди во свое време.

Девица
Веќе долго време одите еден чекор напред, два назад. До реализација не стигнувате лесно па сфатете го тоа како нормален тек на работите. Уморни сте од работа, затоа потрудете се да се одморите. Нервниот систем ви е преоптоварен, затоа направете нешто за да се релаксирате.

Вага
Непланираните случувања ве одовлкеуваат од суровата реалност. Партнерот е заслужен за моменталната среќа која ја чувствувате. Семејството ве стимулира да работите а и ги исполнува вашите емотивни потреби. Партнерот има доверба во вашите способности и ви препушта да донесете одлука во заедничко име.

Скорпија
Благодарение на енергијата што ја поседувате може да очекувате чудо. Многумина од припадниците ве вовлекуваат во кратки но слатки авантури. Ви одговара дружење со уметнички души. Отворете ги очите добро, меѓунив може да е некој кој ќе ви го промени животот.

Стрелец
Вашите идеи не носат очекувани реакции меѓу соработниците па затоа мора да смислите алтернатив. Во моментот на емотивен занос и воодушевувања подготвени сте да заборавите се друго што ве оптеретува. Надевајте се на успех деенс. Ако не и се наметнувате многу силно на околината, ќе успеете добро да функционирате.

Јарец
Планирате патување и подготвени сте да го реализирате. Работете трпеливо и бидете свесни за сопствените намери. Во оваа ситуација заблагодарете му се на животот што ве научил да добивате поддршка. Работите ги држите под контрола и стоите цврсто на земја.

Водолија
Ова е ваш ден. Полни сте со оптимизам и креативна енергија. Искористете ги овие погодности на конструктивен начин. Прифатете ја секоја понуда за работа. Активирајте се на секое поле и не претерувајте со ситници. Бидете трпеливи ако сакате да ви се исполнат желбите.

Риби
Мрзливи сте, но морате веднаш да го решите тој проблем. Сетете се на пријателите што долго не сте ги виделе. Дружењето ќе ви помогне да ги решите проблемите што ве измачуваат. Бидете објективни и анализирајте ги сопствените недостатоци.

loading...