Пристигна виртуелна тастатура за паметни телефони

Loading...

Колку пати сте помислиле дека би било многу полесно да пратите некому брза СМС порака со добра тастатура при рака? Решението на тој проблем е тука.

На пазарот се појави лесно пренослива виртуелна тастатура од производителот “Brookstone”, а истата чини околу 99 долари. Можете да ја закачите како привезок за клучеви и да ја користите кога ќе посакате, затоа што таа е совршена за оние кои сакаат да пишуваат долги пораки од своите паметни телефони. 

Оваа виртуелна тастатура се спојува и со лаптоп или таблет по пат на USB приклучок или bluetooth сензор. Уредот има батерија која се полни, а може да издржи околу 2 часа константна употреба, пренесува Mashable. 

Нарачките се веќе започнати, а првите пратки ќе бидат веќе наредниот месец, пред крајот на оваа година. 

loading...