Победа на Наполи, пораз на иИнтер

Фудбалерите на Наполи стигнаа до второто место на табелата во Серија А, максимално користејќи ги поразите на Јувентус и Интер.

Наполи како гостин на Сардинија, минимално го победи Каљари. Стрелец на единствениот гол беше Марек Хамшик во 73-та минута, голот со кој на својата екипа и донесе три бода беше шести за Хамшик во тековната сезона.
Наполи на овој меч играше без Пандев и Кавани.
Интер, неочекувано загуби во Парма и ја испушти можноста да му се доближи на само еден бод на лидерот Јувентус. Сансоне на 15 минути до крајот го постигна единствениот гол на мечот.

Макфакс

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: