Возвратни дуели од 1/16 финалето во ’Копа Дел Реј’

Во текот на оваа недела ќе бидат познати сите патници во осмина финалето на фудбалскиот Куп на Шпанија.

Најголемиот дел од фаворитите беа сигурни во првите натпревари, па во реванш натпреварите од шеснаесетина финалето ќе трена само да го потврдат пласманот во следната рунда. Тешки задачи ќе имаат Реал Сосиедад и Селта кои против екипи од Сегунда ќе треба да надополнат негатива од два гола.

Вторник, 27.ноември:
Осасуна-Спортинг Хихон (прв натпревар 0:1)
Рајо Ваљекано-Лас Палмас (0:1)
Ветис-Ваљадолид (0:1)
Реал Сосиедад-Кордоба (0:2)
Малага-Касерењо (4:30
Реал Мадрид-Алкојкано (4:1)
Среда, 28.ноември:
Атлетико Мадрид-Хаен (3:0)
Хетафе-Понферадина (4:0)
Леванте-Мелија (0:1)
Валенсија-Љагостера (2:0)
Барселона-Алавес (3:0)
Еспањол-Севиља (1:3)
Четврток, 29.ноември:
Селта-Алмерија (0:2)
Гранада-Сарагоса (0:1)
Мајорка-Депортиво (1:1)
Натпреварот помеѓу Атлетик Билбао и Еибар ќе биде одигран на 12. декември.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: