Лондонско-ливерпулски пресметки во Премиер лигата

Англиските премиерлигаши, во вторник и среда, ќе ги одиграат натпреварите од 14-то коло.

Лидерското дуо од Манчестер, во ова коло не би требало да има некои поголеми против опонентите, Вест Хем односно Виган.
Дерби натпреварите ќе се одиграат на релација Ливерпул-Лондон, Евертон ќе го пречека Арсенал, додека Тотенхем ќе му биде домаќин на Ливерпул.
Челзи во соседското дерби со Фулам ќе се обиде да стави крај на серијата од пет натпревари на кои нема забележано победа.

Вторник, 27.ноември:

Сандерленд-КПР
Астон Вила-Рединг

Среда, 28.ноември:

Саутемптон-Норич
Стоук-њукасл
Свонси-ВБА
Тотенхем-Ливерпул
Челзи-Фулам
Евертон-Арсенал
Манчестер Јунајтед-Вест Хем
Виган-Манчестер Сити

Табела: Манчестер Ј. 30, Манчестер С. 29, ВБА 26, Челзи 25, Евертон 21…

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: