Во Еспањол се премислија, Агире ќе биде новиот тренер

Мексиканецот Хавиер Агире, а не Марселиљо Гарсија Торал ќе биде новиот тренер на Еспањол.

Иако шпанскиот тренер Торал беше најавен како наследник на Маурисио Покетино на клупата на Еспањол, челците на клубот во последен момент се премислиле и довербата му ја укажаа на Мексиканецот.
Агире има големо искуство во Примера, во минатото тој бил тренер на Осасуна, Атлетико Мадрид и Сарагоса. Во два наврати тој бил селектор и на фудбалската репрезентација на Мексико.

Макфакс

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: