Видео: Словенците со фрлање на 3700 играчки на теренот прославија гол

Погледнете како навивачите на хокеарскиот клуб Олимпија го прославија голот на нивниот клуб во дуелот со австрискиот претставник Инсбрук.

Имено, ова беше натпревар од хокеарската ЕБЕЛ лига, дури 3700 играчки беа фрлени на теренот, но овој нивни начин на прослава на гол е далеку од рекордот кој во 2000-тата година го поставија навивачите на Калгари, тие на мечот од НХЛ лигата на теренот фрлија дури 23 096 играчки.

Пронајдете не на следниве мрежи: