Како да препознаете добар љубовник

Loading...

 Додека мажите сонуваат за два до три сантиметри повеќе, жените сакаат да бидат задоволени, а за тоа е потребна сексуална кондиција и издржливост. 

 

Ова се пет факти кои ќе ви помогнат да го препознаете вистинскиот маж…

Пивски стомак

Иако многу жени ќе речат дека стомакот кај мажите е многу секси, бидете внимателни бидејќи преголемиот стомак е поврзан со тестостеронот, машкиот хормон кој е задолжен за либидото. Масните наслаги околу струкот влијаат врз либидото, посебно кај мажите кои имаат над 30 години.

Физичка активност

Ако сексот во вашиот живот е многу важен, вие треба да бидете со физички активен маж. Мажите кои се занимаваат со спорт имаат повисоко ниво на тестостерон, а тоа влијае многу на либидото.

Здрав маж

Големата количина на алкохол и пушењето во голема мера влијаат на машкото либидо. Пушењето доведува до послаба циркулација на крвта до машкиот полов орган што може да предизвика и проблеми со ерекцијата.

Големина на тестисите

За сексуалниот потенцијал на вашиот партнер може да дознаете и од неговите тестиси. Нормалната димензија е колку големина на орев. Помалите тестиси значат и помала количина на сперма.

Времетраење на сексот

Просечното времетраење на сексот е две минути, се што е пократко од тоа се смета за прерана ејакулација. Истото важи и за мажите на кои им треба цела вечност да дојдат до ејакулација. За предолгиот секс е одговорна честата мастурбација, како и антидепресивни лекови.

loading...