Касиљас: Мурињо не заслужува свирежи

Голманот на екипата на Реал Мадрид, Икер Касиљас, застана во одбрана на својот тренер по минималниот пораз од Бетис со резултат 1-0, Касиљас вели дека екипата мора да собере сила за да го заборави поразот.

Касиљас вели дека не сака да го најавува дербито со Атлетико Мадрид и бара поддршка од навивачите, верува дека неговата екипа има шанси и квалитет да победи против градскиот ривал во наредното коло.

„Верувавме дека заостанувањето зад Атлетико ќе биде мало, но се надевам дека ќе успееме да се спуштиме на 5 бодови. Атлетико и Барселона се во сериозна предност и мораме да размислуваме како да им се приближиме, и тоа мораме да го направиме што е можно побрзо, очигледно е дека реми веќе не доаѓа во предвид“ изјави Касиљас.

читајте пулс24

Меѓудругото, тој ги критикуваше сите оние кои упатија свирежи кон Мурињо…

„Кога се во прашање свирежите кон Мурињо, мислам дека тоа е премногу тажно, Мурињо тоа не го заслужи воопшто“ вели Касиљас.

Пронајдете не на следниве мрежи: