Роналдо: Меси е во предност пред Кристиано Роналдо за „Златната Топка“

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдо, смета дека аргентинскиот интернационалец во редовите на Барселона, прославениот Лионел Меси, е во предност пред неговиот конкурент Кристиано Роналдо за освојување на „Златната Топка“.

Аргентинецот, за разлика од својот главен против-кандидат за освојување на престижната награда, бидејќи публиката многу повеќе уживала во неговата игра.

„Меси и Роналдо се неверојатни, несомнено и двајцата се најдобрите фудбалери на светот. Но, според мене, мислам дека Меси прави повеќе да ја забавува публиката отколку Роналдо, така да тоа е неговата најголема предност“ изјави легендарниот бразилски фудбалер Роналдо.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: