Мајкл Фелпс е најтрофејниот олимпиец на сите времиња

Loading...

Мајкл Фелпс е најтрофејниот олимпиец на сите времиња. Со освојувањето на златниот медал на 4 пати по 200 метри тој го сруши 48 години стариот рекорд на русинката Лариса Латјина. Со тоа си го одработи своето место во историјата на спортот. 

Заслужено. 

Неговата колекција на медали сега е импресивна. Тој има 15 злата, две сребра и две бронзи.

Подолу на сликите се моментите на радост.

 

loading...
Loading...