Четириесет секс лекции кои треба да ги научите до 40-та година од вашиот живот

Loading...

Без разлика на годините, голем дел од жените се секогаш и сеуште девојчиња во душата особено кога би станало збор за постојаната табу темата, секс.

Стареењето и растењето е неопходно и нешто што не би можеле да го спречиме, годините си поминуваат, а со нив и запознавањето на некои нови техники и лекции.

Сепак секоја жена до четириесеттата година од својот живот би требало да ги знае барем следните 40 занимливости и прашања поврзани со и  за сексот.

 

1.       На мажите никогаш не им пречи фактот доколку не сте депилирани

2.       Мастурбацијата е сосема нормална работа, притоа практикувајќи ја скоро секоја жена

3.       Големината на пенисот не се мери според големината на прстите или носот

4.       Сосема е во ред да се практикува секс на невообичаени места

5.       Секогаш ќе биде сосема нормално доколку понекогаш посакате да погледнете некое порно видео

6.       Оргазмот докажано има антистресно дејство

7.       Глумењето на оргазам е бесмислено. Вашиот партнер научете го како да ве доведува до вистинскиот

8.       И мажите посакуваат да се галат по сексот, исто како и вие

9.       Сексот навистина може да биде подобар доколку го зачините со дополнителни секси играчки

10.   Кога е во прашање сексот, искреноста и не е секогаш неопходна

11.   Природниот мирис на мажите е нешто што ги возбудува жените, и факт од кој не би требало да се срамите

12.   Што почесто имате секс, ќе бидете и среќни и поздрави – докажано!

13.   Кога ви говорат за секс, вашите пријателки најчесто ве лажат

14.   Телефонскиот секс е сосема прифатлив и нормален

15.   Најдобриот оргазам можете и самите да си го овозможите

16.   Мечтаењето и фантазиите се најдобриот афродизијак на светот

17.   Го имате потполното право да одбиете секс, доколку не сте расположени

18.   И на мажите им е битна големината

19.   На мажите и памучните пижами им се секси

20.   Парите во одедена мерка се афродизијак, и тоа не е нешто од кое би требало да се срамите

21.   Вистина е дека бакнежот може да ви открие каков ќе биде вашиот љубовник

22.   Оралниот секс не претставува никаква перверзија и сосема е во ред да уживате и на овој начин

23.   Голем дел од жените не доживуваат оргазам со пенетрација

24.   Зачестениот секс секогаш води и до подобри работни резултати

25.   Да, сепак понекогаш мора да имате секс облечени во вашата долна облека

26.   Мажите се возбудуваат кога жените ја превземаат иницијативата

27.   И мажите не се во секое време расположени за секс

28.   Два, три килограми повеќе. Тие воопшто и не ги забележуваат

29.   Како вашите, така и неговите брадавици се чувствителни

30.   Деталите за вашиот сексуален живот секогаш задржувајте ги само за себе

31.   “Безобразниот” говор во кревет не значи дека сте промискуитетни и прости

32.   Незадолжителниот секс не е за секого

33.   Во сексот е сосема нормално се она што прави да се чувствувате пријатно, и што самите сметате дека е нормално

34.   Прстите на нозете се ерогена зона

35.   Мажите ги возбудува природниот мирис на жените, па затоа и не би билo крај на светот доколку не сте истуширани

36.   Страста не трае вечно и секогаш треба да ја одржувате

37.   Хормоните сепак влијаат на вашето однесување

38.   Брачните парови многу почесто водат љубов, од оние луѓе кои не се во брак

39.   Заљубеноста трае кратко време, а љубовта засекогаш

40.   Доколку е со вас, тој сепак смета дека сте секси и заводливи, па затоа и не би имало потреба да постојано се заморувате со таа тема

 

Извор: Telegraf.rs

loading...