Мистериозна жена во црвено предизвика скандал на Олимписките игри

Олимпискиот комитет на Индија денеска поднесе протест до органзиаторите на Олимписките игри во Лондон, откако на церемонијата на отворањето на чело на индиската делегација се појави „мистериозна жена во црвено“.

„Не знаеме која е и зошто одеше до нас. Целиот случај е бизарен, но ќе бараме извинување од домаќинот. Непознатата жена не’ посрамоти пред целиот свет”, изјави шефот на идниската олимписка делегација во Лондон, Муралдхаран Раџа.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: