Антонија Мишура е прогласена за најубавата спортистка на Олимпијадата во Лондон

Оваа 24 годишна професионална спортистка (178цм) игра за женската кошаркарска репрезентација на Хрватска и многумина ја сметаат за најубавата хрватска спортистка, а според некои таблоиди можеби и за најубавата кошаркарка воопшто. 

Во секој случај, оваа девојка од Шибеник ќе биде во зумот на меѓународната јавност, бидејќи ова е прв пат хрватскиот женски кошаркарски тим да заигра на Олимпијада.

Погледнете фотографии и видео во кое се појавува оваа прекрасна спортистка.

 

 

 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: