Провокација од Литванците! Стадионот Филип II бил крстен по Грчки крал!

Пред почетокот на фудбалскиот натревар помеѓу селекциите на Македонија и Литванија сведоци сме на провокација од страна на Фудбалската федерација на Литванија која на својот веб сајт најавувајки го мечот меѓу другото додале дека наптреварот се игра на новата национална арена Филип Втори која била именувана по познатиот Грчки крал.

Натпреварот  започнува вечерва во 20:30 часот, да и дадеме што поголема подршка на репрезентацијата за да издвојува победа против Литванците.

Пронајдете не на следниве мрежи: