Shazam ги објави најбараните песни за 2012 година

Loading...

Музичкиот сервис Shazam, кој го користиме на мобилните телефони и компјутерите за да видиме како се вика песната која во моментот свири, објави список од најбараните песни за оваа година. Водството убедливо му припаѓа на Gotye со песната “Somebody that I used to know”, кој има речиси 7 милиони погодоци повеќе од второпласираниот хит “We are young”. 

 

1. Gotye feat. Kimbra – Somebody that I used to know 14.977.720

2. Fun. feat. Janelle Monae – We are young 8.107.289

3. David Guetta feat. Sia – Titanium 5.793.482

4. Carly Rae Jepsen – Call me maybe 5.650.287

5. Flo Rida – Good Feeling 5.091.289

6. Rihanna feat. Calvin Harris – We found love 4.908.430

7. Alex Clare – Too Close 4.885.062

8. Train – Drive By 4.332.602

9. Flo Rida feat. Sia – Wild Ones 4.166.430

10. Ellie Goulding – Lights – 4.153.451

 

Објавена е и листа за најбараните музичари за оваа година, а таму на врвот се наоѓа Rihanna.

1. Rihanna – 15.072.634

2. Gotye – 14.546.848

3. David Guetta – 13.714.789

4. Adele – 12.112.369

5. Maroon 5 – 9.867.000

6. Flo Rida – 9.727.928

7. Pitbull – 7.862.258

8. Fun – 7.806.860

9. Katy Perry – 7.693.713

10. Train – 6.649.917

loading...