Рики Мартин и Џенифер Лопез како бебиња

Најпрво на својот Твитер профил Рики Мартин ја објави фотографијата од својот прв роденден.

Фотографијата од страна на неговите обожаватели е дочекана со големо воодушевување, па затоа по неколку минути и латино дивата Џенифер Лопез реши да му се придружи споделувајќи фотографија на која сме во можност да ја видиме преслатката латино дива од времето на нејзиното детство.

Се што ни останува е да видиме која ќе биде следната ѕвезда која ќе не воодушеви со уште некоја фотографија од своето минато.

На првата фотографија е Рики Мартин, а на втората е прекрасната Џенифер Лопез.

Пронајдете не на следниве мрежи: