Јусеин Болт нема да дозволи Сити да ја освои Премиер лигата!

Loading...

Јамајканецот Болт по својата доминација на кратките спринтерски патеки реши да се насочи кон друг спорт односно фудбалот. Усеин Болт е голем фан на Манчестер Јунајтед и минатата недела изјави дека не би одбил покана од Сер Алекс Фергусон.

Тој изјави дека би направил све Манчестер Сити да не успее да ја одбрани освоената титула. Болт се гледа себеси како дел од „Црвените Ѓаволи“ и е подготвен да помогне на Манчестер Јунајтед.

Нам ни останува да чекаме да видиме дали на Болт ќе му се оствари неисполнетата желба.

loading...
Loading...